![](https://ris.org.rs/wp-content/uploads/2015/04/ionescu1-600x400.jpg)
Trupa de Teatru ”Ionesco” a Liceului „Borislav Petrov Braca” din Vârșeț Vă invită la premiera spectacolului ” Regele Moare” de Eugen Ionescu pe data de 26 aprilie 2015, la Teatrul Național ”Sterija” cu începutul la ora 20.00.
Spectacolul este dedicat românilor noștri nemuritori: Virginiei Marina Guzina și profesorului Ion Berlovan.
Piesa va fi subtitrată în limba sârbă iar intrarea este liberă.
Vă așteptăm cu drag!