Premiile ”Zilelor…”, ediția a 43-a

teatru-43-2

 

Duminică, 5 mai a.c., la Căminul Cultural „Mihai Eminescu” din Coştei, Teatrul de Vest Reşiţa a prezentat spectacolul „Gunoierul”, de Mimi Brănescu, în regia lui Iulian Ursulescu. Tot în această seară, manifestarea ”Zilele de Teatru ale Românilor din Voivodina”, ediția a 43-a s-a încheiat, iar juriul a decis următoarele:
PREMIUL SPECIAL PENTRU MACHIAJ
Isidora Sekulić – Vârșeț

PREMIUL SPECIAL PENTRU MUZICĂ LIFE
Aneta Gașpăr și Adelina Gătățianț – Vârșeț

PREMIUL SPECIAL PENTRU CEA MAI BUNĂ DICȚIE
Anda Boraci – Alibunar

PREMIUL SPECIAL PENTRU TRANSPUNERE DE ROL
Adelina Gătăianț – Vârșeț

PREMIUL SPECIAL PENTRU TEXT ORIGINAL
Victor Mihalache – Torac

PREMIUL SPECIAL PENTRU PRODUCȚIE ȘI COORDONARE PROIECT
Romanța Vărădean – Vârșeț

PREMIUL PENTRU LUMINI
Georgel Micșa – Coștei
PREMIUL PENTRU EFECTE SONORE ȘI MUZICĂ
Viorica Mihalache – Torac

PREMIUL PENTRU COSTUME
Aneta Gașpăr – Vârșeț

Trupa de teatru a elevilor Liceului ”Borislav Petrov-Brața” în colaborare cu S.C.A. ”Luceafărul” din Vârșeț - spectacolul ”Regele moare” de Eugen Ionescu
Trupa de teatru a elevilor Liceului ”Borislav Petrov-Brața” în colaborare cu S.C.A. ”Luceafărul” din Vârșeț – spectacolul ”Regele moare” de Eugen Ionescu

 

PREMIUL PENTRU CEA MAI BUNĂ SCENOGRAFIE
Stefan Jevđenijević – Alibunar

PREMIUL PENTRU CEA MAI BUNĂ REGIE
Branislav Guzina – Vârșeț

PREMII PENTRU DEBUT
Premiul III: Aneta Gașpăr – Vârșeț
Premiul II: Sandra Voin – Vârșeț
Premiul I: Georgel Ivașcu – Vârșeț
PREMII PENTRU ROLURI SECUNDARE
Premiul III: Ion Baba
Premiul II: Mărgărit Ecovoiu
Premiul I: Gabriela Bosică

ROLURI PRINCIPALE FEMININE
Premiul III: Andreea Boraci – Alibunar
Premiul II: Casandra Catarina Ecovoiu – Uzdin
Premiul I: Mariana Stratulat – Coștei

ROLURI PRINCIPALE MASCULINE
Premiul III: Cornel Mili – Torac
Premiul II: Valentin Boraci – Alibunar
Premiul I: Remus Berlovan – Alibunar

teatru-43-3
PREMII PENTRU SPECTACOLE
Locul I și Marele Premiu – Trupa de teatru ”Todor Crețu Tosa” a Căminului cultural ”Doina” din Uzdin pentru spectacolul ”O noapte furtunoasă” de Ion Luca Caragiale
Locul II – Trupa de teatru a elevilor Liceului ”Borislav Petrov-Brața” în colaborare cu S.C.A. ”Luceafărul” din Vârșeț pentru spectacolul ”Regele moare” de Eugen Ionescu
Locul III – Trupa de teatru ”Neica” a S.C.A. ”Mihai Eminescu” din Coștei pentru spectacolul ”Cu ușile închise”
Premiu special – Trupa de teatru ”Conu Alecu” – Alibunar pentru teatru scurt
Juriul: regizorul Zoran Cvetković, președinte, actrița Otilia Pescariu și pictorul Adrian Sandu, membrii.

%d blogeri au apreciat: